Spīķeru kvartālā atklāj fotoizstādi “Latvijas armija fotogrāfijās”

Kultūra
Sargs.lv
izstāde
Foto: Foto: vrsrž Gatis Indrēvics/ Aizsardzības ministrija

No 11. līdz 30. novembrim Spīķeru kvartāla lielajā laukumā, Rīgā būs skatāma Nacionālo bruņoto spēku foto izstāde “Latvijas armija fotogrāfijās”.

Nacionālo bruņoto spēku fotoizstādē “Latvijas armijas fotogrāfijās” atspoguļota Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstība un gatavība aizsargāt Latviju. Izstādi veido fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 2015. līdz 2019. gadam. Fotogrāfijās redzami Nacionālo bruņoto spēku karavīri un militārā tehnika gan militārajās mācībās, gan dažādos publiskos pasākumos.

Fotogrāfiju autori ir Aizsardzības ministrijas fotogrāfi virsseržants Gatis Indrēvics, seržants Ēriks Kukutis, Gatis Dieziņš un Armīns Janiks.

1919. gada 10. jūlijā, apvienojot pulkveža Jāņa Baloža Dienvidlatvijas Latviešu atsevišķo brigādi un pulkveža Jorģa Zemitāna Ziemeļlatvijas brigādi, tika izveidota vienota Latvijas armija.

1994. gada 24. novembrī tika izveidoti Nacionālie bruņotie spēki, apvienojot Aizsardzības spēkus un Latvijas Republikas Zemessardzi.

Nacionālos bruņotos spēkus veido Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Jūras spēki, Gaisa spēki, Mācību vadības pavēlniecība, Nodrošinājuma pavēlniecība, Militārā policija, Speciālo operāciju pavēlniecība, Štāba bataljons, Zemessardze ar tās četrām brigādēm – Zemessardzes 1. Rīgas brigādi, 2. Vidzemes brigādi, 3. Latgales brigādi un 4. Kurzemes brigādi, un Nacionālo bruņoto spēku rezerve.

Nacionālo bruņoto spēku mērķis ir aizsargāt Latvijas valsts suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un iedzīvotājus no agresijas, regulāri pilnveidojot kaujas spējas. Galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts sauszemes teritorijas, jūras akvatorijas un gaisa telpas neaizskaramību, piedalīties starptautiskajās operācijās un novērst valsts apdraudējuma situācijas. Nacionālie bruņotie spēki sadarbojas ar valsts, pašvaldību un privātajām institūcijām, piedalās ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī avārijas un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā. Atsevišķos gadījumos Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu civilās aizsardzības sistēmai.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos, Latvijā rotācijas kārtībā uzturas ASV karavīri mācību operācijas „Atlantic Resolve” ietvaros, apliecinot ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā.

Savukārt, lai veicinātu NATO īstenoto atturēšanas politiku un stiprinātu alianses aizsardzību, sākot ar 2017. gadu Latvijā izvietota NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa. Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas.

Dalies ar šo ziņu