ASV pastiprinās noteikumus Ķīnas valsts mediju organizācijām, traktējot tās kā ārvalstu misijas, pēc ASV amatpersonu paustas neapmierinātības ar Pekinas augošu propagandu.
Piecām mediju organizācijām, tai skaitā ziņu aģentūrai "Sjiņhua'' un telekanālam "China Global Television Network", tagad būs vajadzīga Valsts departamenta piekrišana īpašuma iegādei Savienotajās Valstīs, un tām arī būs jāiesniedz visu darbinieku saraksti, ieskaitot ASV pilsoņus.
Valsts departaments paziņoja, ka tas nenoteiks nekādus ierobežojumus Ķīnas mediju žurnālistikas darbībām Savienotajās Valstīs.
Valsts departamenta amatpersonas, kas otrdienas rītā bija informējušas šīs piecas mediju organizācijas par jaunajiem noteikumiem, sacīja, ka Ķīna ir aizvien vairāk kontrolējusi un mobilizējusi medijus kopš prezidenta Sji Dzjiņpina stāšanās amatā 2013.gadā.
"Nav apstrīdams, ka visas piecas juridiskās personas ir daļa no [Ķīnas] partijas un valsts propagandas ziņu aparāta, un tās saņem rīkojumus tieši no augšas," viena no šīm amatpersonām sacīja reportieriem.
"Mēs visi zinām, ka šie puiši vienmēr ir bijuši valsts kontrolēti, bet šī kontrole laika gaitā ir pastiprinājusies."
Pārējās trīs mediju organizācijas, uz kurām attiecas jaunie noteikumi, ir radiostacija "China Radio International" un oficiālo laikrakstu "People's Daily" un "China Daily" izplatītāji.