NBS karavīri un interesenti jau agrāk iepazinušies ar dažādu valstu karavīra uzturdevām (Meals Ready to Eat - MRE). Intervijā portālam “Military.com” mītus par ASV MRE atspēko ASV Bruņoto spēku pārtikas tehnologs Laurens Oleksjuks (Lauren Oleksyk), kurš MRE izstrādē piedalās jau 37 gadus un Deivids Acetta (David Acceta) – ASV Bruņoto spēku vēsturnieks.
ASV ēdināšanas eksperti arī seko līdzi karavīru pārtikas vērtējumiem “Youtube”, kur atrodami kanāli, kuros cilvēki testē dažādu valstu MRE vai pat mēģina izgudrot jaunas metodes to pagatavošanā. L, Oleksjuks uzsver, ka šajos video un to komentāros atrodamā kritika ir svarīgs informācijas avots un novērtējums pārtikas ekspertiem. Šajā vidē bieži vien atrodami dažādi mīti un leģendas par MRE sastāvdaļām.
L. Oleksjuks min, ka bez liesmas sildelementa izstrāde deviņdesmito gadu sākumā bija milzīgs sasniegums karavīru uzturdevu jomā – neskaitāmas reizes tas palīdzējis karavīriem uzlabot morāli apstākļos, kuros nav pieejama uguns.
Instrukcija prasa to novietot slīpi pret kādu virsmu, lai veicinātu uzsilšanas procesu, un radošā grupa nevarēja izdomāt kādu oriģinālu risinājumu, kā to vienkārši izskaidrot. Frāze “Balance it on a rock or something” tika akceptēta kā asprātīgs risinājums, kas varētu uzlabot karavīru morāli.
L.Oleksjuks skaidro, ka šim mītam ir pavisam maza deva patiesības – agrāk košļājamās gumijas sastāvā tika iekļauts nedaudz “ksilīta” sastāvdaļas, kas dažiem cilvēkiem var izraisīt vēdera izejas pašķidrināšanos. Ksilīta uzdevums bija novērst zobu bojāšanos apstākļos, kur karavīri nevar izmazgāt zobus.
Līdz pat divtūkstošo gadu beigām atsevišķu MRE maltīšu sastāvā bija iekļautas “Charms” konfektes, taču tās izņēma starp karavīriem izplatītas māņticības dēļ, kas noteica, ka “Charms” lietošana var izraisīt neveiksmi vai pat nelaimi. Šis moments ir spilgti attēlots ASV seriālā “Generation Kill”.