Analizējot publikācijas sociālajos tīklos, pētnieciskās žurnālistikas organizācija "Conflict Intelligence Team" (CIT) secinājusi, ka Krievijas karavīri un bruņutehnika, par kuras pārvietošanos Ukrainas virzienā tiek aktīvi ziņots kopš pagājušās nedēļas, izvietojusies lauka nometnē Voroņežas apgabalā apmēram 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.
Karadarbības aktīvajā fāzē 2014.-2015. gadā Krievijas armijas nometnes atradās daudz tuvāk robežai, norāda CIT. Pētnieciskās žurnālistikas organizācija secina, ka lielākā daļa foto un video redzamās kara tehnikas ir no Centrālā kara apgabala, tāpēc līdz Voroņežai veikti simtiem un tūkstošiem kilometru.
Pēc CIT aprēķiniem nometne atrodas kara poligona "Pogonova" ziemeļu daļā, kas ir aptuveni 250 kilometru attālumā no Ukrainas Luhanskas un Harkovas apgabalu robežām. Tāpat arī ir liecības par Krievijas karavīru dislokāciju Voroņežas apgabala Ostrogožskas pilsētas rajonā, kas ir aptuveni 150 kilometri no Ukrainas robežas.
CIT norāda, ka šādu kara tehnikas izvietošanu nevar izskaidrot ar gatavošanos iespējamai Ukrainas spēku ofensīvai Maskavas kontrolētajiem Ukrainas austrumu rajoniem, par ko nemitīgi runā Doņeckas un Luhnskas apgabalu kaujinieku grupējumi DTR un LTR, jo armijas nometne atrodas pie Kijevas kontrolēto apgabalu robežām.
"Nav iespējams iedomāties, ka Ukrainas spēki sāktu uzbrukumu [Donbasam] caur Krievijas robežu, bet spēku ievešanai Donbasā separātistu grupējumu atbalstam būtu loģiskāk tos ievietot Rostovas apgabalā. Tāpēc ir acīmredzams, ka Krievijas spēku izvietojumam Voroņežas apgabalā ir drīzāk uzbrukuma, nekā aizsardzības raksturs," secina CIT.
Ukraina pagājušajā nedēļā apsūdzēja Maskavu par karaspēka koncentrēšanu pie Ukrainas ziemeļu un austrumu robežām, kā arī 2014. gadā okupētajā Krimas pussalā.
Arī Ukrainas Rietumu sabiedrotie ir nākuši klajā ar virkni paziņojumu, brīdinot Krieviju par tās darbībām pie Ukrainas robežas.
Kremlis nav noliedzis karavīru pārvietošanu, bet uzsvēris, ka Krievija nevienu neapdraudot.