Daudznacionālie jūras spēku vingrinājumi “Jūras Brāzma” (Sea Breeze), kas notika pirmo reizi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, par prioritāti izvirzīja navigācijas brīvības nodrošināšanu un tādu sprāgstvielu kā jūras mīnu neitralizēšanu. Mācības notika Melnajā jūrā, kuru ieskauj Krievijas, Ukrainas, Turcijas, Bulgārijas, Rumānijas un Gruzijas jūras robežas. Visi vingrinājumi tika sadalīti trīs daļās.
Trešā mācību daļa, kas ritēja no 11. Līdz 15. septembrim, demonstrēja spēju sadarboties starp ASV, Bulgāriju, Franciju, Rumāniju, Turciju, Ukrainu un Lielbritāniju kopīgos mācību vingrinājumos, kurus vadīja ASV un Rumānijas Jūras spēki.
Montro (Montreux Convention) šauruma konvencijas noteikumu dēļ, valstis, kuras neieskauj Melno jūru, nevarēja nosūtīt savus jūras spēku kuģus Melnajā jūrā. Saskaņā ar Montro konvenciju, Turcija pārvalda komerciālo un militāro kuģu kustību Bosfora un Dardaneļi šaurumos. Kopš 1936. gada Ankara ir rūpīgi īstenojusi konvencijā noteikto vienošanos starp Melnās jūras piekrastes valstīm, lai sekmētu Melnās jūras drošību un stabilitāti. Lai gan Konvencija regulē tirdzniecības kuģu tranzīta plūsmu cauri tās piederošajiem šaurumiem, vissvarīgākais aspekts ir militāro kuģu tranzīta regulēšana, kuriem Turcija regulē to iekļūšanu vai izkļūšanu no Melnās jūras.
“Jūras Brāzma” mācību otrajā daļā, kas risinājās no 5. līdz 6. septembrim Rumānijas pilsētā Konstancā, ASV Jūras spēki izvietoja 68. Kaujas grupas munīcijas likvidēšanas un atmīnēšanas vienības, kā arī P-8 Poseidon jūras patruļlidmašīnu. Otrajā daļā notika flotes komandieru konference, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta pašreizējai situācijai Melnajā jūrā.
Bulgārijas aizsardzības ministrija atklāja, ka tās piedalīšanās mācību vingrinājumos ietvēra “Remus 100” bezpilota zemūdens transportlīdzekļa izmantošanu un ar to saistīto personālu.
Savukārt, Turcija uz mācībām nosūtījusi tikai militāro personālu, ziņu medijam “Defense News” atklāj anonīmi avoti, kas saistīti ar Turcijas Jūras spēkiem.
Francija, Apvienotā Karaliste un Ukraina neatbildēja uz detalizētāku informācijas pieprasījumiem par savu dalību.
Mācības risinājās laikā, kad Ukrainai paziņoja par kontroles atgūšanu pār naftas ieguves platformām tās apkārtnē, kur risinājās “Jūras Brāzma” mācības. Jau ziņots, ka arī mācību laikā Ukraina ar spārnotajām raķetēm uzbruka Krievijas bāzei Sevastopolē Krimā. Krievija kontrolē šo teritoriju, kopš nelikumīgās Krimas aneksijas 2014. gadā.