Kanāda šovasar piegādās Ukrainai 39 bruņutransportierus, kurus uzbūvējis globālais aviobūves un aizsardzības rūpniecības uzņēmums "General Dynamics", paziņoja Kanādas aizsardzības ministre Anita Ananda. Tikmēr Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte, aizbildinoties ar nepieciešamību taupīt Vācijas bruņoto spēku resursus, paziņojusi, ka Vācija bruņumašīnas Ukrainai nepiegādās.
Šīs bruņumašīnas ir būvētas "General Dynamics" rūpnīcā Ontārio provinces Londonas pilsētā. Tās var tikt izmantotas kā sanitārā dienesta mašīnas, remontam un evakuācijai, kā arī karaspēka pārvadāšanai.
Jaunās bruņutehnikas partijas nodošana ir daļa no militārā atbalsta Ukrainai 500 miljonu Kanādas dolāru (379 miljonu eiro) apmērā, kas jau aprīlī bija paredzēts Kanādas budžetā.
Kanāda arī nodos Ukrainai kaujas nodrošinājuma bruņuautomobiļus un augstas izšķirtspējas kameras, kuras paredzēts izmantot bezpilota lidaparātos "Bayraktar".
Tikmēr Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehte ceturtdien noraidīja ideju par bruņumašīnu piegādi Ukrainai, sakot, ka nevar izlaupīt Vācijas armijas resursus.
"Mēs atbalstām Ukrainu ar visu iespējamo (..). Bet mums ir jāgarantē Vācijas aizsardzības spējas," ziņu aģentūrai DPA sacīja Lambrehte.
Vācija ir sākusi piegādāt Ukrainai smago militāro tehniku, piemēram, pretgaisa aizsardzības pašgājējiekārtas, taču piegādes sāktas krietni vēlāk, nekā lūdza Ukraina. Tomēr Ukrainas līderi turpina izdarīt spiedienu uz Rietumiem, lai iegūtu vairāk ieroču cīņai ar uzbrūkošo Krievijas karaspēku.
"Ir bezatbildīgi vēlēties izlaupīt Bundesvēru, sevišķi šajos laikos, un turklāt ignorēt ģenerālinspektora militāros ieteikumus," sacīja Lambrehte.
Bundesvēra ģenerālinspektors Eberhards Corns iepriekš pauda viedokli, ka Vācijas armija pašlaik nevar atvēlēt Ukrainai savus bruņutransportierus "Fuchs".
Konservatīvā opozīcija Vācijas parlamentā aicinājusi ātri piegādāt Ukrainai 200 bruņutransportierus.
Iepriekš Vācija plaši kritizēta par tās vilcināšanos piegādāt smago bruņojumu Ukrainai.