Valsts prezidents Egils Levits Latvijas Republikas proklamēšanas gada dienā savā uzrunā Latvijas tautai aicināja ikvienu iedživotāju aizdomāties dziļāk par himnā "Dievs svētī Latviju" ietverto vārdu nozīmi, norādot, ka šobrīd piedzīvotās Covid19 pandēmijas grūtībās nedrīkst aizēnot cilvēku nākotnes sapņus.
Uzrunā Valsts prezidents atzina, ka šogad Covid-19 pandēmijas dēļ visa sabiedrība spiesta svētkus svinēt klusāk nekā citkārt.
Prezidents uzsvēra – šajā svētku laikā cilvēkiem jāapstājas ikdienas ritmā un jācenšas izprast tautas lūgšanā “Dievs, svētī Latviju!” ietvertie vārdi.
Viņš atzina – dziesma, kas kļuva par Latvijas valsts himnu, mūsu zemē priecīgos un traģiskos brīžos skan jau gandrīz 150 gadu. Tā ir dziesma, kura palīdzējusi tapt valstij.
Viņš skaidroja, ka himnā ietvertie vārdi “Laid mums tur laimē diet mūs’ Latvijā” pauž tautas gribu un apziņu par savām tiesībām. Savukārt sapnis par “Mūs’ Latvijā”, pēcāk īstenojās 1918. gada 18. novembrī, kad tika proklamēta Latvijas valsts. Taču tā vēl bija jānosargā Neatkarības kara kaujās līdz Latvijas de iure atzīšanai 1921. gadā.
Arī himnas vārdi “Laid mums tur laimē diet mūs’ Latvijā”, pēc E. Levita teiktā, ietver dziļāku priekšstatu par sevi, Latvijas tautu un kopīgo sabiedrības nākotni.
Viņš arī norādīja – Latvijas valsts himna nepazīst egoismu, jo tajā nav vārda “es”. Tā vietā ir vārdi “mēs” un “mums”.
Analizējot himnā ietvertā vārda “laime” jēdzienu, E. Levits sacīja, ka tā nav tikai ticība vai sapņi. Šis vārds ietver stingru apņēmību un gribu veidot dzīvi labāku un laimīgāku.
Savas uzrunas noslēgumā Valsts prezidents atzina, ka pašreizējā nedrošības un pārmaiņu laikā Latvijas iedzīvotājiem visvairāk nepieciešamas rūpes vienam par otru, kā arī lielāka cilvēcība savstarpējās attiecībās. Tāpat vajadzīga tālredzība, ļaujot mūsdienu izaicinājumos saskatīt nākotnes iespējas, kā arī kopapziņa, lai Latviju padarītu drošu, lepnu un skaistu.
Valsts prezidents aicināja Covid19 pandēmijas laikā Latvijas sabiedrību apbruņoties ar pacietību un apziņu, ka piedzīvotās grūtības ir pārejošas un tuvākajā nākotnē tās tiks pārvarētas.