Sestdien, 25. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš dosies darba vizītē pie Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, lai klātienē vērotu militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes norisi Vidzemē un tiktos ar mācību dalībniekiem.
Darba vizītes laikā Bruņoto spēku komandieris ar Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieri pulkvedi Gunāru Kauliņu pārrunās brigādes gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildē un spēju attīstības projektu izpildes gaitu.
Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021” norisinās visā Latvijā jau no 30. augusta, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. Jau ziņots, ka militāro mācību “Namejs” norises laikā līdz 3. oktobrim militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.
Militārās mācības “Namejs 2021” scenārijā apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”, kā arī ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienību un štābu taktiskajām lauka mācībām hibrīdā kara draudu pārvarēšanai.
Militāro mācību “Namejs 2021” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.
Tāpat militārajās mācībās integrēta sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādējādi stiprinot visaptverošo valsts aizsardzības sistēmu.
Mācības norisinās divās fāzēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tiek trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē - izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.
Militārajās mācībās “Namejs 2021” piedalās aptuveni 9300 dalībnieku, tostarp Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, tostarp Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militārās apmācības kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki.
Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.