Pabriks ar Dānijas aizsardzības ministru pārrunās aktuālo drošības situāciju

NATO
Sargs.lv
Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiekas ar Dānijas aizsardzības ministru Mortenu Bodskovu NBS bāzē Ādažos
Foto: Armīns Janiks/Aizsardzības ministrija

Rīt, 29. jūnijā, Madridē notiekošā NATO samita laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Dānijas aizsardzības ministru Mortenu Bodskovu (Morten Bødskov), lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus.

Tāpat ministri apspriedīs A. Pabrika dalību 11. augusta konferencē Kopenhāgenā, Dānijā, kuras mērķis būs stiprināt Ukrainas un Ziemeļvalstu sadarbību un dialogu, lai atbalstītu Ukrainu cīņā pret Krievijas izvērsto karu. 

Jau ziņots, ka 26. aprīlī Latvijā ieradās pirmie Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes karavīri, demonstrējot Dānijas apņēmību sniegt ieguldījumu NATO austrumu flanga aizsardzībā. Dānijas bruņoto spēku karavīri un tehnikas vienības turpināja ierasties Latvijā līdz pat maija sākumam, savukārt 6. maijā notika Dānijas kontingenta oficiālā sagaidīšanas ceremonija Ādažu bāzē.

Nacionālie bruņotie spēki nodrošina uzņemošās valsts atbalstu, izvietojot Dānijas karavīrus Ādažu bāzē, un tie iekļaujas Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā. Uzturēšanās laikā Latvijā Dānijas karavīri piedalās kopīgos treniņos ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām.

Tāpat ziņots, ka no 28. līdz 30. jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalās NATO samitā Madridē, Spānijā, kurā dalībvalstis pieņem būtiskus lēmumus Alianses aizsardzības spēju stiprināšanai. Latvijai šis samits ir īpaši nozīmīgs, jo tajā tiek lemts par NATO ilgtermiņa adaptāciju iepretim Krievijas pieaugošajiem militārajiem draudiem līdz ar tās pilna mēroga karu pret Ukrainu.

NATO samitā dalībvalstis vienosies par turpmākajiem soļiem Alianses atturēšanas un aizsardzības politikas stiprināšanai, tostarp NATO Austrumu flangā izvietoto paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu pārveidi par brigādes līmeņa vienībām, kur un kad tas būs nepieciešams, kā arī militārā ekipējuma un resursu izvietošanu apdraudētākajos reģionos.

Dalībvalstu līderi arī lems par ilgtermiņa atbalstu Ukrainai, kas paredzēs nepieciešamā nodrošinājuma piegādes un atbalstu pārejai uz modernu militāro aprīkojumu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Dalies ar šo ziņu