18. un 19. janvārī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atradīsies darba vizītē Briselē, Beļģijā, lai piedalītos NATO Militārās komitejas sanāksmē.
NATO Militārās komitejas sesijās kopā ar 30 NATO dalībvalstu, tāpat Somijas un Zviedrijas bruņoto spēku komandieriem, piedalīsies arī NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs admirālis Robs Bauers (Rob Bauer), NATO Eiropas spēku (SACEUR) virspavēlnieks ģenerālis Kristofers Kavoli (Christopher Cavoli) un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecības komandieris ģenerālis Filipe Lavinjē (Philippe Lavigne).
18. janvārī NATO ģenerālsekretāra vietnieks Mirče Dževana (Mircea Geoană) Militārās komitejas pirmajā sesijā tās dalībniekiem sniegs ieskatu NATO aktuālajos politiskajos mērķos, kā arī apspriedīs esošos drošības izaicinājumus. Tāpat pastiprināta uzmanība tiks veltīta novērojumiem no karadarbības Ukrainā, NATO militārajai kapacitātei un spējai aizstāvēt aliansi pret visiem izaicinājumiem šobrīd un nākotnē, diskutējot par operāciju veikšanu visos operacionālajos domēnos, alianses digitālo transformāciju un sabiedroto spēku savietojamību. Savukārt NATO Eiropas spēku virspavēlnieks sniegs jaunāko informāciju par alianses īstenoto Eiroatlantiskās drošības telpas atturēšanas un aizsardzības stratēģiju, kas nodrošina kopīgu ietvaru militārām darbībām miera, krīzes un konflikta apstākļos, savstarpēji integrējot valstu nacionālos plānus ar NATO militārajiem plāniem, ņemot vērā konkrētiem reģioniem un domēniem raksturīgos drošības izaicinājumus. Pirmās dienas noslēdzošā sesija būs veltīta NATO gatavībai un militāro spēku noturībai pie konkrēta apdraudējuma un īstenotajiem pasākumiem risku līmeņa mazināšanai, pievēršot uzmanību spēju attīstībai, militārajiem krājumiem un loģistikai kopumā.
19. janvārī NATO Militārās komitejas dalībnieki tiksies ar Kosovas miera uzturēšanas spēku (KFOR) operacionālajiem partneriem – Armēniju, Austriju, Somiju, Īriju, Moldovu, Zviedriju, Šveici un Ukrainu, lai pārrunātu drošības situāciju Kosovā un ar starptautisko operāciju saistītos aktuālos jautājumus. Tāpat otrajā sanāksmes dienā Militārajā komitejā tiks pārrunāta NATO misijas Irākā norise.
NATO Militārā komiteja ir augstākā NATO militārā institūcija. Komiteja bruņoto spēku komandieru līmenī tiekas trīs reizes gadā, tādējādi nodrošinot Ziemeļatlantijas Padomei informatīvo atbalstu svarīgos militāros un drošības jautājumos, lai alianse varētu efektīvi reaģēt uz globālajiem drošības izaicinājumiem. Divas Militārās komitejas sanāksmes notiek NATO štābā Briselē, savukārt vienu sanāksmi pēc rotācijas principa organizē kāda no NATO dalībvalstīm.