Aizsardzības resora galvenie uzdevumi 2021.gadā būs armijas modernizācijas turpināšana un valsts kiberdrošības stiprināšana, liecina likumprojekts par 2021.gada valsts budžetu.
Aizsardzības ministrija (AM) šī gada plānotie izdevumi ir 648 332 786 eiro, bet nākamā gada izdevumi plānoti 693 521 903 eiro apmērā. Starptautisko operāciju un Nacionālo bruņoto spēku personālsastāva centralizētajam atalgojumam nākamgad plānots tērēt 201 863 149 eiro, bet Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzturēšanai 367 098 852 eiro.
Nākamgad iecerēts turpināt pretgaisa aizsardzības, netiešā uguns atbalsta, komandvadības spēju un sauszemes spēku mehanizētās brigādes attīstību, veikt nepieciešamā personāla apmācību un infrastruktūras izbūvi helikopteru "Black Hawk" ieviešanai bruņojumā. Tāpat nākamgad plānots turpināt brigādes līmeņa nodrošinājuma spējas attīstību.
Nākamgad arī jāturpina sniegt uzņemošās valsts atbalsts NATO kaujas grupai, kā arī nodrošināt daudznacionālās divīzijas štāba "Ziemeļi" attīstība, norāda ministrija.
2021.gadā arī jāturpina veicināt zemessargu rekrutēšana un motivācija, kā arī jāturpina zemessargu nodrošināšana ar nepieciešamo ekipējumu un atbilstošu infrastruktūru, akcentē AM.
Nākamgad jāturpina Latvijas karavīru dalību starptautiskajās misijās un operācijās, NATO ātrās reaģēšanas spēkos, ES kaujas grupās un Apvienotajos reaģēšanas spēkos.
2021.gadā iecerēts turpināt NBS nodrošinājuma jomas reformu, veicot noliktavu sistēmas pilnveidi un uzlabojot materiāltehnisko nodrošinājumu.
Aizsardzības ministrija arī plāno stiprināt valsts kiberdrošību un nacionālās kiberaizsardzības spējas, lai pilnveidotu noturību pret kiberuzbrukumiem un mazinātu digitālās drošības riskus.
Nākamgad arī plānots turpināt vispusīgu valsts aizsardzības mācības ieviešanu izglītības sistēmā un Jaunsardzes attīstību, kā arī izveidot NBS Kadetu skolu.