Ziemeļkoreja izšāvusi starpkontinentālu ballistisko raķeti

Pasaulē
LETA/AFP/BBC/Sargs.lv
Ziemeļkoreja palaiž ICBM, raķetes nolaižas Japānas EEX
Foto: EPA/Scanpix

Ziemeļkoreja piektdien izšāva starpkontinentālu ballistisko raķeti, paziņoja Dienvidkorejas armija. Tas notika dienu pēc tam, kad Ziemeļkoreja izmēģināja tuva darbības rādiusa ballistisko raķeti.

Japāna paziņoja, ka raķete piezemējusies jūrā Japānas ekskluzīvās ekonomiskās zonas robežās. Japāna arī norādīja, ka šīs raķetes darbības rādiuss bijis pietiekams, lai sasniegtu arī ASV.

ASV ir nosodījušas raķetes palaišanu, un Dienvidkoreja devusi rīkojumu veikt stingrākus pasākumus Ziemeļkorejas draudu atvairīšanai.

Dienvidkorejas aizsardzības resora amatpersona paziņoja, ka "saskaņā ar viņu aplēsēm Ziemeļkoreja izšāvusi starpkontinentālu ballistisko raķeti".

Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs pirms tam paziņoja, ka ir konstatējis "neidentificētas ballistiskās raķetes palaišanu austrumu virzienā".

Japānas Aizsardzības ministrija apstiprināja, ka Phenjana izšāvusi "iespējamu ballistisko raķeti", un Japānas krasta apsardze brīdināja kuģus netuvoties atlūzām ūdenī.

Japānas premjerministrs Fumio Kisida vēlāk paziņoja, ka Ziemeļkorejas raķete iekritusi jūrā Japānas ekskluzīvās ekonomiskās zonas robežās uz rietumiem no Hokaido salas.

Viņš nosauca šo raķetes palaišanu par "absolūti nepieņemamu", bet sacīja, ka nav ziņots par tās nodarītiem bojājumiem kuģiem vai lidaparātiem.

ASV viceprezidente Kamala Harisa piektdien Āzijas un Klusā okeāna reģiona samitā Bangkokā ieplānojusi ārkārtējas sarunas ar Dienvidkorejas, Japānas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Kanādas līderiem, lai apspriestu jaunāko Ziemeļkorejas raķetes palaišanu, atklāja amatpersona Baltajā namā.

ASV izlūkdienesti uzskata, ka Ziemeļkoreja gatavojas septītajam kodolizmēģinājumam.

Baltais nams šo raķetes palaišanu nodēvēja par vairāku ANO Drošības padomes rezolūciju klaju pārkāpšanu, kas nevajadzīgi palielina spriedzi reģionā.

Ziemeļkoreja pēdējo divu mēnešu laikā ir izšāvusi vairāk nekā 50 raķetes, no kurām lielākā daļa bija tuva darbības rādiusa raķetes. Tāla darbības rādiusa raķešu palaišanas ir retākas un rada tiešus draudus ASV, jo raķetes ir paredzētas kodolgalviņu nogādāšanai uz jebkuru ASV kontinentālo daļu.

Dalies ar šo ziņu