Krievija Ukrainā apjomīgos apmēros tērē munīciju

Tehnika un ekipējums
Sargs.lv/ Defense News
Iznīcinātais krievu okupantu tanks pie Hersonas Ukrainā
Foto: REUTERS/Scanpix

Jau desmito mēnesi turpinot plaša mēroga agresiju pret Ukrainu, Krievija milzīgos apmēros iztukšo savas munīcijas krājumus. Sestdien ASV Nacionālās izlūkošanas direktore Avrila Heinza (Avril Haines) Ronalda Reigana Nacionālās aizsardzības forumā ziņoja, ka Krievijai nav pietiekami daudz iespēju pašai atjaunot savas rezerves,  informē portāls “Defence News”.

A.Heinza nesniedza konkrētus skaitļus par to, cik ātri Krievijas munīcija izsīkst, taču sacīja, ka tas notiek "diezgan ātri".

"Tas patiešām ir diezgan neparasti, un mēs paši jūtam, ka viņi nav spējīgi vietējā tirgū saražot to, ko viņi tērē šajā posmā," sacīja A.Heiza. "Tāpēc var redzēt, ka viņi dodas uz citām valstīm, lai mēģinātu iegūt munīciju tur."

Krievijas precīzās munīcijas rezerves beidzas visstraujāk, sacīja Nacionālās izlūkošanas direktore sacīja, piebilstot, ka ASV izlūkdienesti un sabiedrotie pievērš īpašu uzmanību Krievijas munīcijas krājumu stāvoklim un tam, kā to varētu izmantot citos konfliktos.

A.Heiza atzina, ka Krievija daļu vajadzīgās artilērijas munīcijas ir ieguvusi no Ziemeļkorejas. Rietumu izlūkdienesti novēro situāciju, taču "šobrīd apmaiņu nav bijis daudz".

Pašlaik ASV cenšas palielināt savas munīcijas ražošanas jaudu, turpinot ieroču piegādi Ukrainai. Papildus ASV armija pagājušajā nedēļā ar uzņēmumu “Lockheed Martin” slēdza 431 miljona dolāru vērtu līgumu, lai ražotu jaunas M142 augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas jeb HIMARS palaišanas iekārtas, kuras ASV pēdējos mēnešos ir nosūtījusi Ukrainai.

Ronalda Reigana Nacionālās aizsardzības forumā kompānijas “Raytheon Technologies” izpilddirektors Gregs Hejs (Greg Hayes) pauda bažas par “Stinger” un “Javelin” munīcijas izmantošanas tempu Ukrainā un par pašas nozares spēju atražot šīs sistēmas.

Kamēr “Raytheon Technologies” un “Lockheed Martin” būvē aptuveni 400 “Javelin” mēnesī, G.Hejs sacīja: “Pirmajos 10 kara mēnešos mēs būtībā esam iztērējuši 13 gadus vērtu “Stinger” ražošanu un piecus gadus vērtu “Javelin” ražošanu. Tātad jautājums ir, kā mēs nodrošināsim krājumus?”

ASV bruņoto spēku sekretāre Kristīne Vormuta (Christine Wormuth) Ronalda Reigana Nacionālās aizsardzības forumā sacīja, ka ir noslēgts 6 miljardu dolāru līgumus ar uzņēmējiem, lai palīdzētu papildināt munīciju. Tas ietver “Excalibur” artilērijas lādiņus, NASAMS pretgaisa aizsardzības sistēmu, gan lai to piegādātu Ukrainai, gan atjaunotu ASV krājumus.

Nacionālās izlūkošanas direktore Avrila Heinza sacīja, ka Krievija cenšas iegūt precīzi vadāmos ieročus no Irānas, kas jau ir nodrošinājusi bezpilota lidaparātus, ko Krievija izmantojusi, lai uzbruktu Ukrainas energoinfrastruktūrai.

Viņa sacīja, ka viena no Krievijas motivācijām veikt šos uzbrukumus ir iedragāt Ukrainas vēlmi cīnīties, taču ASV neredz pazīmes, ka pieeja būtu veiksmīga. Lai gan Krievijas munīcijas krasa samazināšanās ir iespējama, Avrila Heinza uzsvēra, ka tas ir atkarīgs no tā, cik izturīga ir Ukrainas kritiskā infrastruktūra, un no Rietumu spējas palīdzēt valstij aizstāvēt šos mērķus.

Dalies ar šo ziņu