Sēlijas militārajā poligonā aktīvi turpinās dažāda veida dronu un elektroniskās karadarbības līdzekļu testēšana. Šobrīd testējamo dronu klāstu papildinājuši arī droni ar optiskās šķiedras kabeļa tehnoloģiju, kurus vairs nav iespējams ietekmēt ar elektroniskās karadarbības metodēm.
"Dronus testējam Dronu koalīcijas ietvaros, lai veiktu iepirkumus un sūtītu atbilstošos dronus uz Ukrainu. Testus veicam regulāri, un tie sevī ietver gan noturību pret elektroniskās karadarbības līdzekļu ietekmi, gan optiskās šķiedras kabeļu dronus, ko arvien vairāk sāk ražot vietējie Latvijas uzņēmumi," stāsta Gaisa spēku mācību centra komandieris majors Modris Kairišs.
Sēlijas militārā poligona attīstība ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas aizsardzības infrastruktūras projektiem, kas nodrošinās mācību vidi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, sabiedroto vienībām un Zemessardzei.
Poligona teritorijā izveidots arī bezpilota lidaparātu jeb dronu testa vieta, kuru aktīvi izmanto gan Latvijas bruņotie spēki, gan Dronu koalīcijas dalībnieki, lai reālos apstākļos testētu dronu un to pilotu spējas.