Informēs par pieteikšanos "Aizsardzības inovāciju pētījumu programmai"

Uzņēmējdarbība un inovācijas
LETA
Aizsardzības ideju Hakatons 2020. gadā
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

4. novembrī plkst.15.00 Latvijas Zinātnes padome (LZP) rīko informatīvu vebināru valsts pētījumu programmas "Aizsardzības inovāciju pētījumu programmas" projektu pieteikumu potenciālajiem iesniedzējiem, aģentūru LETA informēja LZP pārstāve Gundega Balode.
 

Pēc vebināra visi materiāli tiks publicēti LZP tīmekļvietnē, kā arī tiks sagatavots materiāls ar atbildēm uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

LZP ir izsludinājusi "Aizsardzības inovāciju pētījumu programmas" projektu pieteikumu atklāto konkursu. Programma izveidota atbilstoši Ministru kabineta 2021.gada 10.augusta rīkojumam par VPP "Aizsardzības inovāciju pētījumu programma". Programmas virsmērķis ir jaunu zināšanu, prasmju un risinājumu attīstība valsts aizsardzības nozarei prioritārās pētniecības un tehnoloģiju jomās.

Savukārt, programmas mērķis ir sekmēt tehnoloģiju pārnesi, kā arī inovatīvu lietišķi izmantojamu risinājumu un produktu attīstību atbilstoši valsts aizsardzības nozares, kā arī NATO politikas plānošanas dokumentos noteiktajām aizsardzības tehnoloģiju prioritātēm.

Pēc Balodes paustā, programmas uzdevums ir jauna vai uzlabota produkta, prototipa vai tehnoloģiskā risinājuma izveide kādā no noteiktām jomām - kiberdrošība, elektroniskā karadarbība un fotoniskās ierīces drošiem sakariem un kibertelpas kontroles ekonomiskākiem risinājumiem, robotika, multifunkcionālā sensorika, bezpilota sistēmas un saistītie autonomijas risinājumi, kā arī karavīru aprīkojuma sistēmas, tai skaitā individuālais ekipējums un tekstila tehnoloģijas, valkājamā elektronika.

Programmas kopējais valsts budžeta finansējums ir 1,5 miljoni eiro. Programmu finansē no Aizsardzības ministrijas (AM) budžeta bāzē valsts budžeta apakšprogrammai "Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana" piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Programmā tiks finansēti trīs projekti. Viena projekta īstenošanas laiks ir 24 mēneši laika posmā no 2021. līdz 2023.gadam.

Projektu konkursam var pieteikties Latvijas zinātniskās institūcijas, kas reģistrētas Zinātnisko institūciju reģistrā un kas atbilst pētniecības organizācijas definīcijai, kā sadarbības partneris var piedalīties arī valsts institūcija, kurai zinātniskās darbības veikšana ir noteikta ar ārējo tiesību aktu, nolikumā vai statūtos.

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 15.novembris.

Dalies ar šo ziņu