Lielbritānijas Karaliskā flote demonstrē savus spēkus – maijā savā pirmajā operācijā dosies trīs miljardus sterliņu mārciņu vērtais lidmašīnu bāzes kuģis “HMS Queen Elizabeth”. Savā pirmajā operācijā bāzeskuģis, kopā ar vēl vairākiem Lielbritānijas un sabiedroto valstu kuģiem dosies uz Vidusjūru un Āziju, šķērsojot Dienvidķīnas jūras robežas, par ko jau tagad gaidāma Ķīnas neapmierinātība.
Savā uzdevumā uz Āziju trīs miljardu sterliņu mārciņu vērtais lidmašīnu bāzes kuģis ar astoņiem “F35B” iznīcinātājiem uz klāja dosies 24.maijā. To pavadīs seši Karaliskās Flotes kuģi - “HMS Defender” un “HMS Diamond”, jūras kājinieku vienība, zemūdene, kā arī 14 jūras helikopteri. Lielbritānijas mediji jau tagad paredz - Ķīna un Krievija būs neapmierinātas ar jauno kuģu grupas izvietošanas plānu.
Paredzēts, ka lidmašīnu bāzes kuģa trieciengrupa (Carrier Strike Group), tai skaitā kuģis “HMS Queen Elizabeth” un tā pavadošais sastāvs apmeklēs Indiju, Japānu, Dienvidkoreju un Singapūru. Šai grupai pievienojoties arī ASV karakuģis “USS The Sullivans” un Nīderlandes fregate “HNLMS Evertsen”.
Pirms došanās ceļā no Lielbritānijas un Vidusjūru, kuģu trieciengrupa “HMS Queen Elizabeth” vadībā pie Skotijas krastiem aizvadīs mācības “Strike Warrior”.
Tomēr Lidmašīnu bāzes kuģis dosies arī uz Kluso okeānu caur Indiju, Singapūru un pēc tam uz Japānu caur Dienvidķīnas jūru, potenciāli izraisot strīdu ar Ķīnu. 2019.gadā Ķīna brīdināja Lielbritāniju nekuģot tās tuvumā, jo tas tiks uzskatīts par naidīgu soli.
nešķērsot Taivānas šaurumu, kad “HMS Queen Elizabeth” kuģos pēdējā ceļojuma posmā uz Dienvidkoreju un Japānu.
“HMS Queen Elizabeth” pavadošo kuģu grupā būs 45.tipa iznīcinātājkuģi “HMS Defender” un “HMS Diamond”, 23.tipa pretzemūdeņu fregates “HMS Kent” un “HMS Richmond”, kā arī Karaliskās flotes zemūdene, kas bruņota ar “Tomahawk” spārnotajām raķetēm.