Daži prokrieviski noskaņoti militārie blogeri "Telegram" turpināja kritizēt Kremli par šausminošo izturēšanos pret piespiedu kārtā mobilizētajiem pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas Tautas republiku (DNR un LNR) karavīriem. Krievijas spēki arvien vairāk saskaras ar augstas precizitātes ieroču trūkumu. Ukrainas ģenerālštābs ziņoja, ka arvien pieaugošā augstas precizitātes ieroču trūkuma dēļ Krievijas spēki meklē citas metodes, kā uzbrukt kritiskai infrastruktūrai, un ir pastiprinājuši gaisa kuģu izmantošanu ofensīvu atbalstam, ziņo ASV Kara izpētes institūts (Institute for the Study of War, ISW).
DNR milicijas vadītāja Eduarda Basurina šodienas paziņojums, kurā viņš skaidro, ka Krievijas spēki koncentrēsies uz mazāku ielenkumu veidošanu, visticamāk, daļēji ir atbilde uz militāro blogeru telpā un Krievijas Domē izskanējušo kritiku, ka Krievijas spēki nav spējuši veidot lielus un efektīvus aplenkumus. E. Basurina paziņojums, kā arī citas izmaiņas veidos, kādos Krievijas amatpersonas pēc šīs kritikas ir runājušas par Krievijas operācijām austrumos, liecina, ka Krievijas un pilnvarotās personas vadība ir jutīga pret izmaiņām šajā informācijas telpā.
Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) norādīja, ka līdz pat 60% no Krievijas augstas precizitātes ieroču krājumiem jau ir izsmelti, kas saskan ar iepriekšējiem Rietumu aizsardzības amatpersonu ziņojumiem.
Kremlis cenšas paplašināt Krievijas pasu turētāju loku okupētajās teritorijās. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 25. maijā parakstīja dekrētu, kas vienkāršos Krievijas pases iegūšanas procedūru Hersonas un Zaporižjes apgabalos. Okupācijas varas iestādes var papildus mēģināt izmantot šo jauno dekrētu, lai okupētajās teritorijās veiktu slepenu mobilizāciju, jo Krievijas pases iegūšana nozīmētu tiesības Krievijai iedzīvotājus iesaukt armijā.
Krievijas Valsts dome un Krievijas Federācijas Padome pieņēma likumprojektu, ar kuru maksimālais vecums brīvprātīgai uzņemšanai Krievijas armijā tiek paaugstināts no 40 līdz 50 gadiem. Krievijas "Telegram" kanāli arī ziņoja, ka Krievijas vadība piespieda Krievijas dienvidu reģionu, tostarp Rostovas apgabala un okupētās Krimas, Krievijas Robežsardzes operatīvajiem virsniekiem un komandieriem uz nenoteiktu laiku atcelt visas vasaras brīvdienas. Šis nav pārsteidzošs solis, ņemot vērā militāro situāciju principā, taču tas liecina par nākamo darbaspēka avotu, pie kura acīmredzot vērsīsies Putins. Tiek ziņots, ka Krievijas Robežsardze maija beigās dosies uz poligoniem uz neprecizētām mācībām. Ukrainas ģenerālštābs arī ziņoja, ka Krievijas spēki veido jaunas rezerves vienības Dienvidu militārajā apgabalā.
Krievijas spēki par prioritāti izvirzīja trīs virzīšanās uz austrumiem un rietumiem no Popasnas, cenšoties pārraut Ukrainas aizsardzības līniju uz dienvidrietumiem no Severodoņeckas, lai pabeigtu Luhanskas apgabala aplenkumu.
Šķiet, ka Krievijas spēki šobrīd priekšroku dod centieniem pārņemt abas šosejas uz Severodoņecku, nevis uzsākt uzbrukuma operācijas Bahmutai. 25. maijā Luhanskas apgabala administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs atspēkoja ziņas, ka Krievijas spēki būtu bloķējuši šoseju T1302.
Iespējams, ka Krievijas spēkiem tuvākajās dienās būs nepieciešams veikt sauszemes ofensīvu uz Severodoņecku, lai uzturētu tempu pēc tam, kad frontē tika iesaistīta ievērojama daļa personāla, artilērijas, aviācijas un loģistikas. Ukrainas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka Krievijas spēki 25. maijā veica uzbrukuma operācijas Severodoņeckas apkaimē. S. Haidajs ziņoja, ka Krievijas spēki jau iesaistījuši vairāk nekā 10 000 karavīru - aptuveni 25 bataljonu taktiskās grupas (BTG), kas sastāv no 300 līdz 500 karavīriem katrā. Krievijas militārajiem komandieriem, visticamāk, nācies šos spēkus izvest no citām asīm, palēninot Krievijas virzību Zaporižjes, Doņeckas un Harkivas apgabalā.
25. maijā Krievijas spēki turpināja neveiksmīgus mēģinājumus uzlabot taktiskās pozīcijas Slovjanskas virzienā un virzīties uz dienvidaustrumiem no Izjumas. Ukrainas ģenerālštābs ziņoja, ka Krievijas spēki neveiksmīgi mēģināja uzsākt vēl vienu sauszemes uzbrukumu Dovhenkei, aptuveni 18 km uz dienvidiem no Izjumas.
Sociālajos medijos publicētie videoieraksti, kuros Krievijas karavīri apgalvo, ka ir iegājuši Limanā no austrumiem, liecina, ka Ukrainas spēki varētu būt atkāpušies no apdzīvotās vietas.
25. maijā Krievijas spēki apšaudīja dzelzceļa sliedes pie Avdījivkas, iespējams, lai vēl vairāk satricinātu Ukrainas nocietinājumus šajā apgabalā. Neapstiprināti ziņojumi sociālajos plašsaziņas līdzekļos ziņoja, ka Krievijas spēki ir pavirzījušies uz priekšu, lai ielenktu Ukrainas pozīcijas no ziemeļrietumiem, taču "ISW" nevar neatkarīgi apstiprināt šos apgalvojumus. 25. maijā Krievijas spēki koncentrējās uz savu taktisko pozīciju uzlabošanu un veica gaisa un artilērijas triecienus gar Dienvidu asi. Ukrainas Dienvidu operatīvā pavēlniecība ziņoja, ka Krievijas karaspēks, mēģinot virzīties uz Krivoj Rihu, sadūrās ar Ukrainas aizsardzību Nikolajevas apgabala ziemeļaustrumos. Krievijas spēki veica raķešu triecienu Zaporižjes pilsētas dzīvojamajiem rajoniem, par ko Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka tas bija uzbrukums Ukrainas rūpnīcai "Motor Sich".
Krievijas okupanti Hersonas apgabalā cenšas piespiest vietējos iedzīvotājus okupētajās teritorijās sadarboties ar okupācijas iestādēm un mēģina mobilizēt ukraiņus Krievijas armijā. Tiek ziņots, ka Krievijas spēki ap okupēto Berdjansku un Vasiļivku ar betona blokiem bloķē izejas no pilsētām, kas liecina, ka okupācijas iestādes cenšas apturēt cilvēku plūsmu no okupētajām teritorijām.