Krievija arvien vairāk koncentrē bruņojumu okupētajā Krimas pussalā, kā arī savelk stratēģiskos bumbvedējus, raisot bažas par gatavošanos masīviem gaisa uzbrukumiem Ukrainas energosistēmai šā gada ziemas periodā.
Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku preses centra vadītāja Natālija Humeņuka paziņoja, ka krievu okupanti Krimā koncentrējuši vairāk nekā 800 raķešu.
"Mēs runājām par to, ka balstāmies Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) datos. Zinām, ka Krimas pussalā ienaidniekam izvērsts pamatīgs militāro resursu centrs, cita starpā tur tieši sakoncentrētas raķetes "Kaļibr", arī raķetes "Oņiks" tiek palaistas no Krimas pussalas," sacīja amatpersona. "Ienaidnieks viennozīmīgi uzkrāj potenciālu, tas ir acīmredzami."
Līdzīga spēku savilkšana, balstoties redzama arī Krievijas Engelsas aviobāzē Saratovas apgabalā, kur tiek bāzēti stratēģiskie bumbvedēji Tu-95MS un Tu-160, vēsta militārās nozares portāls “Defence Blog”.
Šāda informācija, balstoties uz satelītu attēlos redzamo informāciju, publicēta “Telegram” kanālā “eRADAR”, kam, kā norāda “Defence Blog” ir saikne ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem.
Dažos attēlos novērojama bumbvedēju izvietošanas stratēģijas maiņa pēc pērn piedzīvotajiem masīvajiem Ukrainas dronu uzbrukumiem pa šo lidlauku.
Kā redzams satelītattēlos, četri no septiņiem Tu-95MS bumbvedējiem atrodas savās standarta stāvvietās uz lidlauka perona, atklājot ļaujot ieraudzīt arī pie lidaparātiem izvietotos konteinerus, kuros, domājams, tiek glabātas spārnotās raķetes.
Šāda krievu okupantu spēku savilkšana norāda uz iespējamiem kombinētiem gaisa uzbrukumiem, kuros agresorvalsts izmantos bezpilota lidaparātus, spārnotās un ballistiskās raķetes.
Atbilstoši Ukrainas Enerģētikas ministrijas ziņām krievi gaida, kad Ukrainā iestāsies stabils sals, lai sāktu masveida triecienus enerģētikas infrastruktūrai. Savukārt HUR norāda, ka šoziem Krievijai būs grūtāk īstenot triecienus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, jo Ukraina tiem ir sagatavojusies.
Saskaņā ar Ukrainas bruņoto spēku galveno izlūkošanas direktorātu, šoreiz Krievija vairāk paļausies uz spārnoto raķešu Kh-101, Kh-555, un “Kalibr,” nekā ballistiskās raķetes. Šādu raķešu uzkrāšana vērojama jau no šā gada 25.septembra.