Izraēlas armija otrdien paziņoja, ka ir sākusi "mērķētus sauszemes reidus" Libānas dienvidu ciemos.
Tas notika pēc Libānas šiītu kaujinieku grupējuma "Hizbollah" paziņojuma, ka tas uzbrucis "ienaidnieka karavīriem" pie abu valstu robežas.
Libānas drošības spēku amatpersona paziņoja, ka Izraēla arī veikusi vismaz sešus triecienus Beirūtas dienvidu rajonos pēc tam, kad Izraēlas armija pirmdienas vakarā aicināja šo rajonu iedzīvotājus evakuēties.
Neraugoties uz starptautiskiem aicinājumiem deeskalēt situāciju, Izraēla ir solījusi turpināt cīņu pret "Hizbollah" arī pēc šī grupējuma līdera Hasana Nasrallas nogalināšanas Beirūtā.
Izraēlas armija paziņoja, ka tās karavīri ar gaisa triecienu un artilērijas atbalstu "pirms dažām stundām" veikuši sauszemes reidus, uzbrūkot "Hizbollah" "ciemos robežas tuvumā".
Izraēla pirms tam informēja ASV, ka pavisam drīz varētu sākt ierobežotas sauszemes operācijas pret "Hizbollah" infrastruktūru Libānā.
ASV prezidents Džo Baidens pirmdien norādīja, ka ir pret Izraēlas sauszemes operāciju Libānā. "Mums tagad vajadzētu būt pamieram," sacīja Baidens.
Irāna ir solījusi "izšķirošu atbildi" uz Izraēlas uzbrukumiem tās sabiedrotajiem reģionā, tomēr Teherāna, šķiet, ir smagi kļūdījusies, novērtējot risku, ko gatavs uzņemties tās sīvākais ienaidnieks, raksta “Sky News”.
Saskaroties ar šādu Izraēlas rīcību, Irānas varas iestādes satraucas, vai Izraēlas armijas nākamais mērķis nebūs tās kodolobjekti. Nerakstītie noteikumi, kas agrāk atturēja Izraēlu no tiešiem uzbrukumiem Irānai, tika pārkāpti pēc tam, kad tika nogalināts "Hezbollah" līderis Libānā, iznīcināta lielākā daļa "Hamās" spēku Gazā un notikuši lieli gaisa triecieni pret hutu mērķiem Jemenā.
Izraēlas darbības ir vērstas uz fundamentālām izmaiņām spēku līdzsvarā reģionā, kur Teherānas "pretestības ass" – bruņotās grupas, ko finansē, apgādā un apmāca Irāna un kas darbojas tās interesēs – ir kļuvusi par ļoti spēcīgu spēku.
Metjū Sevils, Karaliskā apvienotā aizsardzības pētījumu institūta militāro zinātņu direktors, ir paudis, ka Irāna ir pazīstama ar rūpīgu savu operāciju plānošanu, lai izvairītos no tiešas karadarbības ar Izraēlu. "Taču šķiet, ka viņi ir smagi kļūdījušies, novērtējot, cik tālu izraēlieši – un īpaši Netanjahu – ir gatavi riskēt pēc 7. oktobra, ņemot vērā šoku, ko izraisīja Izraēla, un radīto draudu līmeni," viņš sacīja.
"Tā sauktā pretestības ass ir paredzēta, lai atturētu uzbrukumus Irānai. Tomēr Irāna, visticamāk, neriskēs sākt tiešu karu savu partneru interesēs," piebilda analītiķis.