Aizvadīto jaunās dronu tehnoloģiju testu organizēja "Brave1", Ukrainas Aizsardzības ministrija, Digitālās transformācijas ministrija, Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs un Nacionālā gvarde. Kopumā projektā piedalījās 17 ražotāju komandas, no kurām septiņas testu laikā demonstrēja dronu spieta tehnoloģiju un 10 – vadāmo munīciju.
Šie risinājumi bija dažādās gatavības stadijās un demonstrēja dažādas pieejas problēmu risināšanai.
Ar mākslīgo intelektu balstīta tehnoloģija ļauj savienot vairākus desmitus dronu vienā tīklā. “Dronu spietu” kontrolē viens operators. Paredzēts, ka tehnoloģija apvienos dronu grupu autonomā tīklā, kurā operatoram būs tikai jāizvēlas mērķis un jāautorizē tā iznīcināšana. Tīklā katrs drons varēs plānot savas darbības un prognozēt citu dronu uzvedību.
Zināms, ka Ukrainā “bezpilota lidaparātu spieta” tehnoloģiju attīsta Ukrainas uzņēmums “Swarmer”. Pašlaik Ukrainā ar mākslīgo intelektu balstītu tehnoloģiju attīstība noris vairākās jomās: optiskās mērķu uztveršanas sistēmās, navigācijas programmās un vadības sistēmās. Piemēram, Ukrainas tāla darbības rādiusa triecienlidaparāti "Lyutyi" ar augstu precizitāti tiek vadīti uz saviem mērķiem, pateicoties mašīnredzes sistēmai.