NATO Alianses Sauszemes Novērošanas spēki regulāri veic lidojumus gar austrumu flangu

NATO
Sargs.lv/NATO
"RQ-4D Phoenix" lidaparāts
Foto: "RQ-4D Phoenix" lidaparāts Foto: Aircraft Spots/Twitter

NATO Alianses Sauszemes Novērošanas (AGS) Spēki atkal ir pierādījuši, ka spēj veikt ilgstošus tālas darbības izlūkošanas un novērošanas lidojumus alianses labā. NATO AGS spēki ir pierādījuši, ka alianse ir uz pareizā ceļa, lai uzlabotu savas spējas vākt izlūkdatus, kas ir ļoti svarīgi NATO vadītājiem.

No 11. maija līdz 18. maijam katru otro dienu tika palaists NATO "RQ-4D" lidaparāts, lai veiktu lidojumus gar austrumu flangu. Virszemes apkalpes nodrošināja, ka visas sistēmas ir pilnībā funkcionējošas. Lielā augstuma un ilgizturības lidmašīna pacēlās no Sigonella gaisa bāzes un virs NATO sabiedroto teritorijām un starptautiskajiem ūdeņiem lidoja augstumā virs 15km, kas ir krietni virs civilās gaisa satiksmes.

"Veselu nedēļu mūsu lidmašīnu tehniskās apkopes un sakaru tehniķi strādāja virsstundas, lai nodrošinātu, ka lidmašīnas ir pilnībā spējīgas pildīt uzdevumus, ļaujot mums kopumā veikt vairāk lidojumu stundu nekā salīdzināmā divu mēnešu periodā 2021. gadā. Tas deva mūsu izlūkošanas analītiķiem milzīgu iespēju sniegt detalizētu analīzi līdz pat augstākajam štābam," teica brigādes ģenerālis Hjūstons Kantvels, NATO AGS spēku komandieris.

NATO piloti Sigonellas aviācijas bāzē esošajā Misijas operāciju atbalsta centrā vadīja lidmašīnu pa iepriekš ieprogrammētu maršrutu ar pieturpunktiem, kas noteica, kad aktivizēt sensorus, lai vāktu datus.

"RQ-4D" 15. maijā veica īpaši garu misiju, vispirms pārlidojot Melno jūru un pēc tam Baltijas jūru. Šī misija ietvēra kombinētu plānošanu, piemēram, gaisa telpas plānošanu, ko veica divi NATO Apvienotie gaisa operāciju centri Torrejonā un Uedemā.

"Mēs pierādījām, ka spējam sagatavot, veikt un uzturēt sarežģītas novērošanas misijas," teica AGS spēku komandiera vietnieks pulkvedis Stefano Bianca. ""RQ-4D Phoenix" ir NATO piederoša un ekspluatēta sistēma. Tā nodrošina mūsu lēmumu pieņēmējus ar svarīgu un savlaicīgu informāciju, kas balstīta uz visaptverošu priekšstatu par to, kas notiek uz Zemes virsmas," viņš piebilda.

Sistēmas sensori izmanto Ground Moving Target Indicator (GMTI) un Synthetic Aperture Radar (SAR), lai attēlotu objektus un novērotu transportlīdzekļus visā operācijas teritorijā. Lidojumu laikā iegūtie dati tiek nosūtīti uz AGS spēku apstrādes, izmantošanas un izplatīšanas (PED) centru Sigonelā, kur eksperti tos apstrādā un apvieno ar citiem produktiem, lai izveidotu visaptverošus un pilnīgus izlūkošanas produktus. Pēc tam tie tiek nosūtīti augstākiem NATO štāba dienestiem un ir pieejami visiem sabiedrotajiem.

"Neapšaubāmi, AGS atbalsta NATO stratēģisko lēmumu pieņēmējus, sniedzot vērtīgu informāciju par situāciju Ukrainā un stiprina alianses aizsardzības pozīciju austrumu flangā," atzina ģenerālis H. Kantvels.

Dalies ar šo ziņu