Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā kopš šī gada 17. janvāra dien 59 jauni, patriotiski un apņēmības pilni valsts aizsardzības dienesta otrā iesaukuma karavīri, kuri šodien pēc militārās pamatapmācības 1. līmeņa noslēguma Brīvības pieminekļa pakājē deva zvērestu valsts prezidenta, aizsardzības ministra, Štāba bataljona komandieres un vecāku klātbūtnē.
Pie Brīvības pieminekļa dažas minūtes pirms 11.00 bija sapulcējies liels skats valsts aizsardzības dienesta karavīru tuvinieku, instruktoru un virsnieku, lai piedalītos šajā karavīriem tik svarīgajā mirklī.
Drīz vien vienotā solī savu vietu pretī Brīvības piemineklim ieņēma VAD karavīri. Viņiem sekoja valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Štāba bataljona komandiere pulkvežleitnante Antoņina Bļodone.
Savukārt aizsardzības ministrs uzsvēra zvēresta došanas vietas nozīmi, kas kalpo par simbolu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai, gara spēkam cīnīties un aizstāvēt savu valsti. “Brīvības piemineklis ir atgādinājums, ka mums par savu brīvību ir jācīnās katru dienu. Tepat pie mūsu robežas mēs saskaramies ar agresiju, tāpēc ir skaidrs, ka jūsu pienesums, jūsu devums ir ļoti nozīmīgs kopējās sabiedrības saliedētībā, kopīgi aizsargājot valsti. Jūs demonstrējat drosmi, iegūstot spējas aizstāvēt sevi, aizstāvēt savu ģimeni, aizstāvēt sev tuvos, aizstāvēt savu tautu, aizstāvēt savu valsti. Jūs esat tas stūrakmens, uz kā veidojas visa mūsu drošība, mūsu kopīgais spēks,” VAD karavīriem sacīja ministrs.
Tāpat viņa pateicās Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas kursantam Rūdolfam Dunauskim, kurš praksē Štāba bataljonā, apmācot jaunos VAD karavīrus, parādīja sevi kā ļoti spējīgu un motivētu kadetu, un piešķīra viņam Štāba bataljona komandiera piemiņas monētu.
Zvēresta došanas ceremonijas noslēgumā VAD karavīri, prezidents E. Rinkēvičs, aizsardzības ministrs A. Sprūds un Štāba bataljona komandiere vienojās kopīgā bildē, iemūžinot šo karavīra dzīvē tik svarīgo brīdi.
Pēc zvēresta došanas jaunie karavīri Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonā turpinās otro militārās pamatapmācības posmu, kas papildinās jau iepriekš apgūtās zināšanas un iemaņas individuālā līmenī, tostarp sakaru procedūru, ieroču un topogrāfisko karšu lietošanā, kā arī sagatavos karavīrus vienības kaujas uzdevumu un šaušanas vingrinājumu izpildei grupas sastāvā.