Aizvadīts šogad otrais Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums "Berešu maršs"

NBS
Sargs.lv
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”
Foto: srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

No 23. līdz 24. oktobrim Ādažu poligonā un tā apkārtnē esošajās teritorijās norisinājās gadskārtējais Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”. Šogad pārbaudījums “Berešu maršs” norisinājās jau otro reizi un tajā piedalījās aptuveni 120 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri, kuru mērķis ir pieveikt noteikto distanci konkrētajā laika periodā, lai iegūtu smilšu krāsas bereti.

“Berešu maršs” sākās 23. oktobra agrā rītā plkst. 6.00 līdz ar pirmās komandas startu četru cilvēku sastāvā. Kā novēroja portāls “Sargs.lv”, jau pirmajā stacijā pieredzētais liecināja, ka turpmākais ceļš būs gan fiziski, gan morāli izaicinošs. Galvenais motivators - tie, kuri sekmīgi izpildīs uzdevumus, iegūs tiesības nēsāt smilšu krāsas bereti un vienības kokardi, kas simbolizē piederību vienībai.

Lai arī šī pārbaudījuma galvenais mērķis ir pārbaudīt katru karavīru individuāli, tomēr arī komandas darbs ir svarīgs. Portāls “Sargs.lv” vairākās uzdevumu stacijās novēroja, ka fiziski spēcīgākie karavīri pēc sava uzdevuma izpildes devās palīgā kolēģiem, tādējādi palīdzot ātrāk tikt galā ar uzdevumu.

Image
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”
srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija
“Manuprāt, svarīgākais pirms marša ir kārtīgi sakārtot somu un ekipējumu, lai marša laikā nerodas nevajadzīgas aizķeršanās. Es pats specifiski negatavojos šim maršam, jo ikdienā sportoju, tāpēc uzskatu, ka ar to pietiks, lai veiksmīgi finišētu. Es piedalos šajā maršā sevis dēļ, lai pierādītu, ka varu to izdarīt un beigās iegūt bereti, kas simbolizētu piederību brigādei. Šobrīd nejūtu nogurumu, taču paredzu, ka lielākās grūtības parādīsies vakarā uz noguruma fona. Visiem uzdevumiem mēs esam gatavi, tāpēc galvenais ir izturēt,” atzina kareivis Helmuts.

Pārbaudījumā karavīriem 24 stundu laikā bija jāveic aptuveni 50 kilometru gara distance, izpildot dažādus taktiskos uzdevumus 10 stacijās. Visa distance jāveic pilnā kaujas ekipējumā, kas uzdevumu padarīja ievērojami sarežģītāku.

Image
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”
srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija
“Jaunajiem Mehanizētās brigādes karavīriem šis ir vēlmes, spēju un piederības apliecinājums šai vienībai. Šie berešu marša uzdevumi ir izaicinoši, bet nepārsniedz brigāde noteikto individuālā karavīra līmeni, kas viņam jāspēj veikt. Mums ir svarīgi pārbaudīt karavīru prasmes, piemēram, karavīram ir jāpārzina savs ierocis tikpat labi, cik sava kabata. Tāpat ir svarīgi pārbaudīt gan fiziskās, gan morālās spējas. Cilvēkiem uz liela noguruma fona zūd uzmanība, tāpēc šo uzdevumu ietvaros mēs to pārbaudām,” portālam “Sargs.lv” sacīja Mehanizētās kājnieku brigādes štāba virsseržants galvenais virsseržants Ingus Zandersons.

Pārbaudījumā drīkst piedalīties tikai tie karavīri, kas vismaz trīs mēnešus pēc pamatapmācības beigām jau aizvadījuši savas vienības sastāvā. Tieši Mehanizētajā kājnieku brigādē šis maršs ir sena tradīcija – sākotnēji to organizēja katrs bataljons atsevišķi, bet no 2014. gada tas notiek visas brigādes līmenī.

Image
Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vingrinājums “Berešu maršs”
srž. Ēriks Kukutis/Aizsardzības ministrija

“Berešu maršs” ir kļuvis par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes tradīciju. Mehanizētās kājnieku brigādes beretes un vienības kokardes piešķiršanas pārbaudījuma mērķis ir apliecināt karavīru spējas un vēlmi būt piederīgiem brigādei, tās veicamajiem uzdevumiem un tradīcijām. Maršs norisinājās gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Dalies ar šo ziņu