Lielbritānija izstrādājusi jaunākās paaudzes elektroniskās karadarbības sistēmu, kas, kā apgalvo ministrijā, vienlaikus spēj cīnīties ar lielu skautu ienaidnieka dronu, jeb tā sauktajiem dronu spietiem.
Savā ierakstā platformā “X” Lielbritānijas aizsardzības ministrija vēsta, ka jaunā pretdronu ierīce spēj neitralizēt lidojošu pretinieku dronu spietu par izmaksām “kas ir mazākas par tējas tases cenu”, proti, viens šādas sistēmas šāviens izmaksā viet 10 pensus.
Jaunais ierocis tiek kvalificēts kā radiofrekvenču tiešās enerģijas ierocis. Šī sistēma piedāvā operacionālās priekšrocības un savu spēku aizsardzību no pretinieka droniem kaujas laukā.
Lielbritānijas Armija šo sistēmu sāks izmantot jau tuvāko gadu laikā
Ministrija apgalvo, ka šī elektroniskās karadarbības sistēma spēs būtiski mainīt noteikumus mūsdienu kaujas laukā.
Jaunās pretdronu sistēmas izstrāde ir daļa no Apvienotās Karalistes centieniem nostādīt tās aizsardzības rūpniecības uz kara laika sliedēm pēc Lielbritānijas premjerministra Rišī Sunaka pagājušā mēneša paziņojuma par aizsardzības budžeta palielināšanu līdz 2,5% no IKP līdz 2030. gadam.
The 🇬🇧 is developing a new cutting-edge drone killer weapon that can take out an enemy drone swarm for less than the cost of a cup of tea ☕
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) May 16, 2024
#DeliveringDefencehttps://t.co/sKJULe1S83 pic.twitter.com/s0N6WbyTf1
Iekārta izstaro radioviļņus, lai izjauktu vai bojātu ienaidnieka drona kritiski svarīgo elektronisko aprīkojumu, liekot tam apstāties vai nokrist no gaisa.
Jaunās iekārtas augstais automatizācijas līmenis nozīmē, ka šo elektroniskās karadarbības ieroci var vadīt tikai viena persona. Šī tehnoloģija var piedāvāt efektīvu risinājumu kritisko krājumu un savu spēku izvietojumu aizsardzībai.
Lielbritānijas jauno pretdronu ieroci var uzstādīt uz dažāda veida militārajiem transportlīdzekļiem kopā ar energobarošanas avotu. Ierīce raida radiofrekvences enerģijas impulsus starā, kas var ātri izšaut secīgus šāvienus uz atsevišķiem mērķiem. Ierīce var iedarboties arī uz visiem bezpilota lidaparātiem vienlaicīgi, kas nonāk tās darbības rādiusā.