Krievijas spēki turpināja uzbrukuma operācijas vairākās vietās Ukrainas austrumos, taču 7. jūnijā neguva progresu sauszemes uzbrukumos. Krievijas spēki, visticamāk, ir ieņēmuši lielāko daļu Severodoņeckas, taču "ISW" nevar apstiprināt precīzu kontroli pār pilsētas teritoriju. Krievijas spēki papildus pārgrupēja karaspēku uz austrumiem no Bahmutas, lai atjaunotu ofensīvu un nosargātu piekļuvi autoceļiem uz ziemeļaustrumiem no Bahmutas. Tiek ziņots, ka Krievijas spēki pārvietojas no Zaporižjes apgabala uz Hersonas apgabalu, visticamāk, lai atbalstītu Krievijas aizsardzības pozīcijas, kuras apdraud Ukrainas pretuzbrukumi gar Nikolajevas-Hersonas apgabala robežu uz dienvidiem no Davidivas tilta, ziņo ASV Kara izpētes institūts (Institute for the Study of War, ISW).
Krievijas militārās kopienas pārstāvji apsūdz Ukrainas spēkus par artilērijas uzbrukumu pastiprināšanu Krievijas aizmugures rajoniem, tādējādi, iespējams, cenšoties atturēt Rietumus no turpmāka atbalsta Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Bijušais FSB aģents Igors Girkins (pazīstams arī kā Strelkovs) apsūdzēja Ukrainas karaspēku par "teroristu uzbrukumiem" Doņeckas pilsētas, Horļivkas un Makiivkas dzīvojamajiem rajoniem. Ukrainas sociālo mediju lietotāji noliedza šos apgalvojumus un paziņoja, ka tie, visticamāk, ir viltus karoga operāciju mēģinājumi, lai ietekmētu Rietumu viedokli par Ukrainas armiju un apturētu militāro atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.
Tiek ziņots, ka Kremļa centieni cenzēt informāciju par bojāgājušajiem karavīriem un notiekošā piespiedu mobilizācija DNR un LNR iekšienē saasina spriedzi un opozīciju pret karu Krievijā. Ukrainas militārās izlūkošanas pārvalde (GUR) ziņoja, ka Kremlis norīkojis juristus un psihologus, lai pārliecinātu nogrimušā kreisera "Moskva" apkalpes locekļu ģimenes atturēties no jebkādas informācijas izpaušanas par savu tuvinieku nāvi, cenšoties apspiest pieaugošo sociālo spriedzi Krievijā. GUR paziņoja, ka Kremlis draud anulēt finansiālās kompensācijas "Moskva" apkalpes locekļu ģimenēm, ja tās publiski apspriedīs kreisera nogrimšanu, kā rezultātā daži radinieki protestējot atsakās tikties ar Melnās jūras flotes komandieriem Sevastopolē. Ukrainas plašsaziņas līdzekļu avoti atsevišķi ziņoja, ka Doņeckas Tautas Republika (DNR), pēc karavīru protestiem, mainījusi mobilizācijas protokolus un tagad sola kompensācijas ievainotajiem un bojāgājušajiem karavīriem.
Krievijas iekšējās sūdzības par Krievijas kaujas spēku slikto izturēšanos un nepietiekamo sagatavotību, visticamāk, mudina Kremli veikt pasākumus, lai ierobežotu neapmierinātību. Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu 7. jūnijā tikšanās laikā ar Nacionālo aizsardzības vadības centru (NDPC) paziņoja, ka jaunie iesauktie karavīri vasaras mācību periodā tiks apmācīti, īpašu uzmanību pievēršot līdz šim Ukrainā gūtajām mācībām. S. Šoigu piebilda, ka vasarā iesauktie apgūs pirmo palīdzību kaujas laukā, tādējādi, visticamāk, reaģējot uz Krievijas militārās sabiedrības pārstāvju kritiku par Krievijas karavīru slikto taktiku un pirmās palīdzības sniegšanas zināšanu trūkumu. Bijušais DNR drošības ministrs un militārais blogeris Aleksandrs Hodakovskis apgalvoja, ka viņš lūdzis DNR militāro vadību pārcelt nogurušos un demoralizētos pilnvarotos iesauktos karavīrus uz palīguzdevumiem prom no kaujas līnijas, taču tas nav vainagojies ar rezultātiem.
Krievijas spēki, visticamāk, mēģina pastiprināt savas operācijas Severodoņeckas-Lisičanskas apgabalā gan no Toškivkas-Ustiņivkas apgabala dienvidos, gan no Kupjanskas no ziemeļrietumiem. Krievijas karaspēks, visticamāk, turpinās mēģinājumus virzīties uz ziemeļiem uz Lisičansku no Toškivkas-Ustiņivkas apgabala. Krievijas spēki, visticamāk, centīsies uzbrukt Lisičanskai, nešķērsojot Severskijdonecas upi no Severodoņeckas puses. Ģeolokācijas satelītuzņēmumi parādīja, ka Krievijas spēki 6. jūnijā būvē pontonu tiltu Kupjanskā, Harkivas apgabalā. Kupjanska atrodas gar autoceļu P07, kas ved uz dienvidaustrumiem no Harkivas apgabala tieši uz Severodoņecku-Lisičansku. Pontonu tilta būvniecība var liecināt, ka Krievijas karaspēks nostiprina komunikāciju līnijas ap Kupjansku, lai labāk atbalstītu operācijas Luhanskas apgabalā.
7. jūnijā Ukrainas Ģenerālštābs norādīja, ka Krievijas karaspēks izvietojis nenoteiktas vienības Popasnā un Nikolajevkā un veicis neveiksmīgus uzbrukumus Nahirnei, Berestovai, Kriņičnai un Rotai, kas atrodas uz austrumiem no Bahmutas. Lielbritānijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka Krievijas centieni uz dienvidiem no Popasnas virzienā uz Bahmutu pēdējo nedēļu laikā ir apstājušies, un nesen veiktā izvietošana šajā rajonā liecina, ka Krievijas spēki cenšas atjaunot centienus iegūt piekļuvi autoceļiem uz ziemeļaustrumiem no Bahmutas, konkrēti autoceļam T1302, kas ļautu tiem pastiprināt operācijas Severodoņeckas-Lisičanskas rajonā.
Tiek ziņots, ka Krievijas spēki pakāpeniski progresēja uz ziemeļiem no Avdijivkas un sasniedza Krasnohorivku un Kamjanku, bet pilnībā neieņēma nevienu no šīm pilsētām.
Krievijas spēki koncentrējās uz aizsardzības līniju noturēšanu Harkivas apgabala ziemeļos un apšaudīja Ukrainas pozīcijas ap Harkivas pilsētu.
Krievijas spēki sāka karaspēka izvešanu no pozīcijām Zaporižjes apgabalā, visticamāk, vai nu lai rotētu bojātās vienības uz aizmugures rajoniem, vai lai pastiprinātu Krievijas aizsardzību Hersonas apgabala ziemeļrietumos. Zaporižjes apgabala militārās administrācijas vadītājs Oleksandrs Staruhs ziņoja, ka Krievijas spēki no Melitopoles un Vasiljevkas daļas, kas atrodas aptuveni 45 km uz dienvidiem no Zaporižjes pilsētas, pārvietojas virzienā uz Hersonas pilsētu. O. Staruhs norādīja, ka Krievijas spēki, iespējams, veic spēku rotāciju. "ISW" iepriekš ziņoja, ka Krievijas spēki kopš maija beigām Vasiljevkā un Melitopolē uzkrāj personālu un novecojušos tankus "T-62". Krievijas spēki varētu šos karavīrus iesaistīt ieņemto pozīciju aizsardzībai pret Ukrainas pretuzbrukumiem Hersonas apgabalā.
Krievijas "Telegram" kanāli apgalvoja, ka Krievijas spēki 6. jūnijā atguvuši stratēģiski svarīgo apmetni Davidijbridu, kas atrodas Inhuļecas upes austrumu krastā. Ukrainas aviācija, kā ziņots, veica gaisa triecienus pret Krievijas karaspēka koncentrēšanās rajoniem Hersonas apgabalā un munīcijas noliktavām Nikolajevas apgabalā.
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka Krievijas spēki atjaunoja transporta sakarus starp nesen okupētajām pilsētām un Krimu. S. Šoigu paziņoja, ka akciju sabiedrība "Krievijas dzelzceļš" sanāksmē ar Nacionālo aizsardzības vadības centru (NDVC), Krievijas Bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas augstāko vadības centru, paziņoja, ka ir radījuši nosacījumus "pilnvērtīgai satiksmei" starp Donbasu, Krimu un Ukrainu sešos dzelzceļa posmos. S. Šoigu arī paziņoja, ka Krievijas bruņotie spēki ir atklājuši ceļu savienojumus no Rostovas pie Donas uz Krimu, kas iet netālu no tēraudrūpnīcas "Azovstaļ" Mariupolē, caur Berdjansku un Melitopoli. S. Šoigu paziņoja, ka tranzīta infrastruktūras un ūdensapgādes atjaunošana rada labvēlīgus apstākļus agrorūpniecības kompleksa attīstībai Dienvidukrainā, un norādīja, ka Krievijas spēki saskaņā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu sākuši eksportēt ieņemtos Ukrainas graudus caur Berdjanskas ostu. "ISW" iepriekš ziņoja, ka Kremlis, iespējams, cenšas izmantot agrorūpniecību Dienvidukrainā, lai gūtu zināmu ekonomisku labumu no Dienvidukrainas ieņemšanas pēc tam, kad Krievijas spēki masveidā iznīcināja lielākās pilsētu teritorijas un rūpniecības uzņēmumus.
Krievijas okupācijas iestādēm joprojām ir grūti apspiest ukraiņu pretošanos un atrast partizānu atbalstītājus. Ukrainas pretošanās centrs ziņoja, ka Krievijas okupācijas iestādes konfiscē Krievijas pases tiem Melitopoles dzelzceļa darbiniekiem, kuri atteicās sadarboties ar Krievijas spēkiem un pameta pilsētu. Ukrainas Dienvidu operatīvā pavēlniecība ziņoja, ka Krievijas spēki atļāva karaspēkam apšaudīt civiliedzīvotājus un bez šķirošanas iznīcināt jebkurus transportlīdzekļus kontrolpunktos Hersonas apgabalā.