Krievijas karaspēks uzbrukumiem Ukrainā sācis izmantot dronus "Shahed-136" ar termobāriskām kaujas galviņām, secinājuši Vašingtonā bāzētā Kara studiju institūta (ISW) analītiķi. ISW norāda, ka pie secinājuma par termobārisko kaujas galviņu, kas nereti tiek dēvētas arī par vakuuma bumbām, izmantošanu nonācis Kijivas Tiesu ekspertīžu pētniecības institūts, kas pārbaudīja atlūzas no droniem, kurus Krievija izmantoja, lai no 26. līdz 29.oktobrim uzbruktu Ukrainai.
Turklāt Krievijas valsts aizsardzības konglomerāta "Rostec" meitasuzņēmums "Roseļektroņika" ir izstrādājis jaunu pārklājumu termobāriskās artilērijas sistēmām "TOS-1A Solncepek".
Tas absorbē radioviļņus, padarot šīs nāvējošās sistēmas neredzamas modernajām vadības sistēmām un termokamerām.
Ukrainas aizsardzības spēkiem būtu jāsagatavojas tam, ka ienaidnieks ražos vairāk "Shahed" tipa bezpilota lidaparātu un tos, iespējams, būs grūtāk notriekt, brīdināja analītiķis un aviācijas eksperts Konstantīns Krivolaps.
Iepriekš kļuva zināms, ka agresorvalsts Krievijas ir modernizējusi uzbrukuma dronus "Shahed-136". Tagad ienaidnieka kamikadzes droni spēj lidot augstāk un ātrāk.
Ukrainas mobilās pretgaisa aizsardzības grupas nekavējoties uzlaboja savu ekipējumu un taktiku, lai arī turpmāk varētu notriekt bezpilota lidaparātus.
Turklāt Dezinformācijas apkarošanas centrs norādīja, ka krievi ir nomainījuši arī "Shahed" vadības sistēmu. Pēdējos notriektajos lidaparātos tika atrastas GLONASS vadības ierīces. Pateicoties šim blokam, "Shahed-136" precizitāte ir ievērojami uzlabojusies.
Detonējot termobāriskos ieročus, kas tiek dēvēti arī par vakuuma bumbām, tie iesūc skābekli, radot spēcīgas spiediena izmaiņas, kas cilvēkiem ir letālas. Šie ieroči dod daudz lielāku eksplozijas enerģiju nekā konvencionālās sprāgstvielas.