
Sīrija

Pēc Bašara al Asada režīma krišanas Sīrijā, agresorvalsts Krievijas klātbūtne tās iepriekš pārvaldītajās militārajās bāzēs –Tartūsas ostā un gaisa spēku bāzē Hmeimimā, kuras Krievijai bija stratēģiski svarīgas, nodrošinot tās spēku loģistiku ne tikai Sīrijā, bet arī Tuvajos Austrumos un Āfrikā, kļuvusi neskaidra. Šobrīd skaidra vienošanās par bāzu...

Sīrijā ceturtdien notika kaujas starp drošības spēkiem un gāztajam diktatoram Bašaram al Asadam lojāliem kaujiniekiem, kurās nogalināti vairāk nekā 70 cilvēku, piektdien paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Krievija ir uzsākusi militārā aprīkojuma izvešanu no Sīrijas, transportējot transportlīdzekļus un konteinerus no tās galvenās Tartūsas ostas Vidusjūras piekrastē, liecina “BBC Verify” analīze un satelītattēli. Šis solis seko Asada režīma destabilizācijai pagājušā gada decembrī.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pirmdien paziņoja, ka Turcija ir gatava iejaukties, ja pēc diktatora Bašara al Asada gāšanas pagājušajā mēnesī Sīrija sadalīsies, vēsta “Politico”.

Jaunais Sīrijas pagaidu valdības vadītājs Mohameds al Baširs otrdien paziņoja, ka ir laiks "stabilitātei un mieram" šajā valstī, divas dienas pēc prezidenta Bašara al Asada režīma krišanas.