ekonomika

Divus gadus pēc tam, kad ASV prezidents Džo Baidens solīja dot “iznīcinošu triecienu” Krievijas ekonomikai, reaģējot uz tās iebrukumu Ukrainā, Krievijai aizvien ir nauda agresijas turpināšanai Ukrainā, turklāt šogad tā augs straujāk nekā ASV un lielākajās Eiropas valstīs, vēsta ASV laikraksts “The Washingon Post”

Krievija saskaras ar ekonomiskām problēmām un cilvēkresursu trūkumu. Tas var piespiest Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu mainīt kara vešanas taktiku vai atrast veidu, kā nodrošināt resursus, lai saglabātu sava režīma stabilitāti, vēsta Kara izpētes institūta (ISW) analītiķi.

Izmantojot sankciju nepilnības, Turcija deklarē Krievijas naftu kā savu un eksportē to uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, nodrošinot Maskavai ienākumus miljardiem eiro apmērā, vēsta izdevums "Politico".

Agresorvalsts Krievija pērnā gada nogalē pārsteidza ne vienu vien ekonomistu, jo, neraugoties uz bezprecedenta sankcijām, spēja ne tikai uzturēt savu ekonomiku virs ūdens, bet pat nodrošināt izaugsmi, raisot šaubas par sankciju politikas efektivitāti. Tomēr Kremļa makroekonomiskās “Potjomkina sādžas” fasāde izrādījusies trauslāka, nekā domāts...

Aukstā kara laikā Rietumeiropas valstīm dalība NATO bija nozīmīgākais veids kā aizsargātu savu teritoriju no padomju ekspansijas. NATO tika dibināta 1949. gadā kā kolektīvās aizsardzības alianse ASV vadībā, un tās galvenais mērķis bija ar politiskiem un militāriem līdzekļiem aizsargāt savu dalībvalstu brīvību un drošību, taču tiek maz runāts, kāda...